NOWE INTERPRETACJE PIOSENEK DO SŁÓW AGNIESZKI OSIECKIEJ ...
... nagrane w 1999 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Polskie Radio) w Warszawie,

w składzie:

INGA LEWANDOWSKA - śpiew
KUBA STANKIEWICZ -
fortepian
GRZEGORZ NAGÓRSKI -
puzon
PIOTR WOJTASIK -
skrzydłówka
DAREK OLESZKIEWICZ -
kontrabas
MARIO GONZI -
perkusja


 1. DAWNE, ZABAWNE
 2. DWIE SZKLANECZKI WINA
 3. BOSSA NOVA DO PODUSZKI
 4. HERBACIANE NONSENSY
 5. ULICE WIELKICH MIAST
 6. KIEDY MNIE JUŻ NIE BĘDZIE
 7. URODA
 8. NA KOŃCOWYCH PRZYSTANKACH
 9. KOSTKA LODU
 10. GOŃ LATAWCE
 11. KAMIEŃ Z SERCA

W 2009 roku album doczekał się reedycji wraz z nową szatą graficzną (zdjęcie z prawej strony).

Ten album jest jedną z najpiękniejszych rodzimych, swingujących produkcji ostatnich lat. To jazzowe interpretacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. Tym samym strona literacka albumu pozostaje poza wszelką krytyką. Strona muzyczna to dzieło zarówno uznanych twórców naszej sceny (m.in. Seweryna Krajewskiego, Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego), jak i Kuby Stankiewicza, współlidera albumu, pianisty. Nawet najbardziej karkołomne frazy pastelowym głosem zmysłowo wyśpiewuje Inga Lewandowska. W nagraniu płyty wzięli też udział: Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i Mario Gonzi.
Gazeta Wyborcza – 21.07.2000
Poezje Agnieszki Osieckiej znamy przede wszystkim z popularnych piosenek. Są one wdzięcznym tematem do interpretacji, ale niełatwym zadaniem dla kompozytorów. Z tym większą uwagą proponuję wysłuchać pierwszej jazzowej płyty z jej balladami "Ulice wielkich miast". Śpiewa je Inga Lewandowska, jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia, która doskonaliła swój styl pod kierunkiem Sheili Jordan i Marka Murphy'ego. Opracowaniem muzycznym zajął się pianista i kompozytor Kuba Stankiewicz, idealny akompaniator i solista,  szczególnie wrażliwy na barwę i harmonię dźwięków. Napisał też muzykę do dwóch wierszy Osieckiej: "Na końcowych przystankach" i "Kamień z serca" z tomiku "Sentymenty". W jego zespole znaleźli się wytrawni muzycy: Piotr Wojtasik grający na trąbce skrzydłówce melancholijne sola, Grzegorz Nagórski wzbogacający album stłumionym brzmieniem puzonu, mieszkający w USA basista Darek Oleszkiewicz doskonale współbrzmiący z głosem Ingi Lewandowskiej i renomowany austriacki perkusista Mario Gonzi podkreślający rytm delikatnymi muśnięciami szczoteczek.
Inga Lewandowska wykreowała nowe oblicze piosenek Agnieszki Osieckiej. Dzięki sugestywnym interpretacjom, ciepłemu, wręcz intymnemu głosowi artystki jeszcze łatwiej zasłuchać się w refleksyjnej poezji. A nastrojowa muzyka dodaje jej przestrzeni i oddechu.

Marek Dusza – Rzeczpospolita (18.10.2000)